Elegant gepard med solbriller Fototapet - Oltmanns - Round - vliesetapet/selvklæbende non-woven tapet
Cirkulært, cool og kreativt - design med et charmerende glimt i øjet!
Lignende produkter
Legesyg vægkunst i et rundt format til moderne værelser med karakter
Dette runde fototapet er et klart designstatement - humoristisk, stilfuldt og originalt. I midten: en elegant, stiliseret gepard med solbriller på en varm, ferskenfarvet baggrund. Det minimalistiske formsprog i kombination med den iøjnefaldende runde silhuet giver motivet en moderne friskhed, der skaber en særlig wow-effekt i ethvert rum.
Det cirkulære tapet giver en organisk, harmonisk effekt til rummet og er ideelt som et dekorativt midtpunkt på en almindelig væg. Uanset om det er i stuen, på børneværelset, i gangen eller på hjemmekontoret - motivet tiltrækker alles opmærksomhed og skaber en følelse af lethed og kreativ boligindretning. Det venlige farveskema understøtter en positiv atmosfære i rummet og er ideelt til lyse, skandinaviske eller minimalistiske indretningsstile.
Designet kommer fra kunstneren Raissa Oltmanns, som inspirerer med sine grafisk klare, charmerende dyreillustrationer. Hendes værker er kendetegnet ved humor, stilistisk reduktion og en fin fornemmelse for design og farver. Med hver streg fortæller Raissa Oltmanns små visuelle historier - charmerende, urbane og umiskendeligt moderne.
Det runde Fototapet er produceret på et robust materiale af høj kvalitet og er let at sætte op. Den matte overflade sikrer et behageligt udseende uden lysrefleksioner, mens de strålende farver skaber et levende indtryk. Dette tapet kommer virkelig til sin ret i mindre rum eller som en enkelt accent.
Med dette design af Raissa Oltmanns bringer du ikke kun et stilfuldt dekorativt element ind i dit hjem, men også et ægte stykke karakter og livsglæde. Den seje gepard bringer et blink og æstetik til din væg i perfekt målestok - et dyrisk blikfang for folk med kærlighed til design og humor.
Det runde fototapet fås i forskellige størrelser.
- Farve
- Farverig, Orange
- Format
- Rund
- Kunstform
- Illustrationer Og Tegninger
- Kunstner
- Oltmanns
- Produkttype
- Fototapet, Selvklæbende Tapet, Fleecetapet
- Emneord
- Kunst, Dyr
- Opholdsstue
- Soveværelse, Stue
De runde tapeter fra wall-art.de er produkter af høj kvalitet »MADE IN GERMANY«.
Fordele: Non-woven tapet
- Materiale: 130 g/m² non-woven
- Fri for PVC og blødgørere
- Egnet til alle tapetklare underlag
- Nem opsætning uden iblødsætning
- Det runde fototapet leveres i baner med 48 cm bredde
- Udskæring af cirklen udføres af Dem selv
- En skabelon til udskæring medfølger
Fordele: Selvklæbende fototapet
- Materiale: 100 µm, vinylfolie, selvklæbende
- Nem opsætning, ingen lim nødvendig
- Op til 100 cm leveres tapetet i ét stykke
- Fra 120 cm og opefter leveres tapetet i baner på 40 cm
- Tapetet leveres formskåret
- Opsætning med 1 mm overlap
Bemærkning: Non-woven tapet
- Opsætningen af vores non-woven tapeter er enkel. Der kræves ingen iblødsætning, og De kan påføre klister direkte på væggen. Tapetet opsættes bane for bane, og De kan justere hver enkelt bane direkte på væggen. Opsætningen sker kant mod kant. Materialet er egnet til alle tapetklare underlag.
- På grund af laserskæring kan skabelonen have lette svidemærker langs skærekanterne. Tør venligst kanterne af med en tør klud før brug.
Bemærkning: Selvklæbende fototapet
- Underlaget skal være tørt, rent, støvfrit, sugende og glat. Det selvklæbende tapet er på bagsiden forsynet med en specialklæber, der gør opsætningen nem.
- Lad nymalede vægge tørre i 2–3 uger før opsætning.
Bemærk: Vær opmærksom på, at der for at opnå en optimal billedvirkning kræves en vis betragtningsafstand.
Ved efterbestillinger kan der opstå små farveforskelle på grund af maskinernes regelmæssige kalibrering.






Vi sætter pris på din mening!
Hjælp andre kunder og skriv en kort anmeldelse.
Tilføj anmeldelseIngen anmeldelse tilgængelig for dette produkt.
Produktsikkerhedsoplysninger
Producent:
K&L Wall Art GmbH
Buckower Chaussee 114
12277 Berlin
Tyskland
E-mail:
info@wall-art.de